HomeLaptopsLenovo THINKPAD T14s G3 21BR002TCA
Lenovo THINKPAD T14s G3 21BR002TCA
Laptops
Availability:
Out of stock
  • CPU: Core™ i7-1260P, running at a base clock speed of 2.1GHz.
  • RAM: 16GB of system memory.
  • Storage: 512GB SSD
  • Display: 14-inch WUXGA display with a resolution of 1920×1200 pixels.
  • Graphics: Intel® Iris® Xe Graphics
  • Durability: MIL-STD-810H military-grade standards for durability
  • Color: Storm Grey
Out of stock
Lenovo
  • Brand
Brand
Lenovo
Related products
  • Laptops
    LENOVO LOQ 82XV00NCLK
    -7% LENOVO LOQ 82XV00NCLK
    LENOVO LOQ 82XV00NCLK
    – Processor: Core i7-13620H
    – RAM: 8GB DDR5
    – Storage: 512GB NVMe
    – Display: 15.6″ FHD 144Hz
    – Graphics: RTX 4050 6GB
    – Operating System: Windows 11
    – Color: Storm Grey
    SKU: n/a
    Read more
    Laptop HP 240G7
    Laptop HP 240G7
    • Intel Celeron N4020
    • 4GB DDR4 RAM
    • 128 GB SSD
    • 14″ Screen
    • Windows 10 Pro
    SKU: 5487FB8/22-1-2-1-1-1
    Read more
    HP ENVY 16 9U360UA#ABA
    HP ENVY 16 9U360UA#ABA
    • Processor: Intel Core i7-13700H
    • Memory: 16GB DDR5
    • Storage: 1TB NVMe SSD
    • Display: 16″ (2560×1600) 120Hz Touchscreen
    • Graphics: NVIDIA GeForce RTX 4060 8GB
    • Operating System: Windows 11
    • Color: Natural Silver
    SKU: n/a
    ASUS G14
    -6% ASUS G14
    ASUS G14
    – Processor: AMD Ryzen 9 7940HS
    – RAM: 16GB DDR5
    – Storage: 512GB NVMe
    – Display: 14″ QHD (2560 x 1440) 165Hz